AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

İü 3b Tıbbi Ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı Açıldı

İSTANBUL (AA) - "Geleceğin 3 Boyutlu Harikaları" projesi kapsamında kurulan İstanbul Üniversitesi (İÜ) 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLab),...

İü 3b Tıbbi Ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı Açıldı
A+ A-

İSTANBUL (AA) - "Geleceğin 3 Boyutlu Harikaları" projesi kapsamında kurulan İstanbul Üniversitesi (İÜ) 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLab), 11 Nisan'da açıldı.
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak açılışta yaptığı konuşmada, laboratuvarın tıp alanında önemli kolaylıklar sağlayacağını belirterek, üniversite adına önemli bir gelişme ve kazanım olduğunu belirtti.Açılış ile araştırma ve hizmet alanının belli bir hedefe ve seviyeye yükseldiklerini gururla gördüğünü ifade eden Ak, "Bu vesile ile biz buradaki çalışmaları sadece üniversite imkanları ile değil, paydaşlarla ve destek kuruluşlarla taçlandırmak istiyoruz. Bu bizim ümit ettiğimiz sinerji ve daha yüksek adımlarda kısa sürede uzun büyük çalışmaları hedeflediğimiz bir süreçti. Nitekim bu çalışmanın da bir yönü var. Teknoloji Transfer Merkezi'nin çok değerli yönlendirmesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın da desteği ile bu başarı gerçekleşmiş oldu." değerlendirmesini yaptı.İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Çolakoğlu ise üniversitenin böyle bir laboratuvara sahip olmasından gurur duyduğunu belirterek, burada plastik cerrahiler ile diş hekimliğinin ortak çalışmalar gerçekleştirdiğini bildirdi. İÜ Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol İnce 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarının Türkiye'nin 2023 vizyonunda üniversitenin yüksek teknoloji ürünlerinin hayata geçirilmesinde ciddi altyapı oluşturacak bir laboratuvar niteliği taşıdığını kaydetti.Konuşmaların ardından laboratuvarın açılış kurdelesi kesildi.