Köpek zehirlemekten 5 yıla ceza alan doktor: Köpekle insan bir olur mu?

Ankara Gölbaşı'nda bir sitede 3 köpek ile 2 kediyi zehirleyerek öldürdüğü gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası alan Dr. Zeynel Abidin Yargıç, "Sitemizde kendilerine hayvansever diyen ama insan sevmeyen kişiler var. Köpekle insan bir olur mu? Ama hayvanları ben öldürmedim" dedi.

Köpek zehirlemekten 5 yıla ceza alan doktor: Köpekle insan bir olur mu?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Ankara Gölbaşı'nda bir sitede 3 köpek ile 2 kediyi  zehirleyerek öldürdüğü gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası alan  doktor Zeynel Abidin Yargıç, RS FM'de Atilla Güner’le Akşam Postası programına konuk oldu.

Ölen hayvanlar sahipli olduğu için 'Mala zarar vermek' suçundan mahkum olan Dr. Zeynel Abidin Yargıç olayı şöyle anlattı:

“Ben o köpekleri ve kedileri öldürmedim. O sitede kendilerine hayvansever diyen ancak insan sevmeyen kişiler var. Bunların tek emeli sokakları köpeklere teslim etmek. Benim iki tane ufak çocuğum var kendim de çocuk hekimiyim. Köpeklerin insanlara neler yapabildiğine bire bir şahit oldum. Bu konuda defaatle uyarı yaptım. Linçe maruz kaldım. Ortada bir zehir yok. elimde bidonla gittiğimi gösteren o görüntüde köpeklerin peşinden koşmuyorum ki... Ağaçlarımı ilaçladığım mantar ilacım var o elimdeki bidon o ilaç ve konteynera attım.”

"200 KÖPEK VAR, KORKUYORUM"

   Pişman olmadığı gerekçesiyle cezasından indirim yapılmayan ve mahkumiyeti kesinleşirse hapse girecek olan 39 yaşındaki doktor Yargıç, canlı yayında şunları anlattı::
.  
“Sitede 200 köpek var. Bazılarının 4’er köpeği var. Komşuların hepsi küs. Köpekler havlıyor sürekli diye komşuların hepsi birbiriyle küs. Onlar bizim çocuğumuz diyorlar. Benim çocuğumun isimleri Ali ve Ayşe. Bunları benim eşim doğurdu. Köpekle insan mukayese edilemez. Buna istedikleri kadar kızsınlar. Uygar ülkelerin hepsinde bunun kanunda yeri vardır. Site yönetimi de sürekli uyarı veriyor köpeklerinizi salmayın diye. Başkasının köpeklerinin pisliklerini topluyoruz. Ölenler 3 sokak köpeği. Kedilere dair hiçbir fikrim yok. İstinaf mahkemesine gidecek bu. 5 yıllık karar kesinleşmedi. Ölen köpeklerden sadece biri bahçede ölü bulundu. Diğerleri sokakta bulundu. İnsanlar “Bu bahçelere girmiş köpekleri öldürmüş” diyorlar. Öyle bir şey yok.”
 

Kedi ve köpek katiline 5 yıl hapisKedi ve köpek katline 5 yıl hapis cezası

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News