AK Parti Başkan'ın akraba ataması olay oldu

Konya'nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın, eşinin kuzenini tam 4 kez üst düzey görevlere atadığı ortaya çıktı. Şanslı kuzen belediyenin resmi internet sitesine göre hala görevde.

AK Parti Başkan'ın akraba ataması olay oldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’deki büyükşehir belediye başkan adayları arasında en yüksek oyu alarak AK Parti’den Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Uğur İbrahim Altay'ın eşinin kuzenini belediyeye genel sekreter yardımcısı olarak atadığı öğrenildi.

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göre bu atamanın ilk olmadığı aynı kişinin Uğur İbrahim Altay’ın Selçuklu belediye başkanlığı dönemlerinde de çeşitli görevlere getirildiği ortaya çıktı.

Atamalar zinciri 2009 yılında başladı ve AK Parti'den Selçuklu Belediye Başkanı seçilen Uğur İbrahim Altay, eşinin kzenini ilk olarak 2011 yılında Selçuklu Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atadı. 2014 yerel seçimlerinde yeniden Selçuklu Belediye Başkanı seçilen AK Partili başkan, bu kez de aynı kişiyi Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadı.

9 yıl Selçuklu Belediye Başkanlığı görevini yürüten Uğur İbrahim Altay, 2018 genel seçimlerinde dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in milletvekili seçilmesinin ardından Büyükşehir Belediye başkanlığına atandı.

Büyükşehir belediyesine başkan olduktan sonra eşinin kuzenini Büyükşehir belediyesine transfer ederek, Spor Daire Başkanı olarak atayan Altay, 31 Mart yerel seçimlerinde rekor bir oyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Bu seçilmesinden sonra da eşinin kuzenini Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirdiği öğrenildi. Belediyenin resmi sitesinde de görevine aktif bir şekilde devam ettiği görülüyor.
 
 

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News