AK Parti İstanbul'da istifa depremi !

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, üç yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti.

A+ A-

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti. AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresinde seçilen Temurci'den boşalan AK Parti İstanbul İl Başkanlığına Bayram Şenocak getirildi.

Temurci'nin yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

15 Temmuz gecesinde liderimiz ve milletimiz ile hainlere İstanbul il Başkanlığını teslim etmedik. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Afrin'de bu millet için istifa eden Mehmetçiklerimize zaferler niyaz ediyorum.

Teşkilatımızın her bir ferdine teşekkür ediyorum. AK Parti teşkilatlarının lideri ve milleti için neler yapabileceğini görmüştür.

Başarı ya da başarısızlık işe kattığınız samimiyetle ve gayretinizle ilgilidir. Bizi yoktan vareden yüce mevlamız her olayda bizi farklı bir imtihana tabii tutar. Dava hukukunun korunması bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir.

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

1970 yılında Rize Çayeli’nde doğan Selim Temurci, İmam Hatip Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamlayan Temurci, özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirdi.

Köprü Grubu Derneği Başkanlığının yanısıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci’nin ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda makalesi yayımlandı.

Siyasi çalışmalarına Gençlik Kollarında başlayan Temurci; İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu.2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 -2015 yılları arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. 8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen Dr.Selim Temurci evli ve 3 çocuk babasıdır.

AA