Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

AK Parti'den saldırıya ilk tepki

AK Partili vekil Galip Ensarioğlu, Ahmet Budak'ın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin ''İnsanlık dışı bu vahşet bizi yıldıramayacak' dedi.

AK Parti'den saldırıya ilk tepki
A+ A-

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Partili siyasetçi Ahmet Budak'a düzenlenen suikasta ilişkin, "Suikast yapacaklarını söylemiştim. Bu acizliktir, çaresizliktir. İnsanlık dışı bu vahşet bizi yıldıramayacak" dedi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den Ak Parti 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak, Şemdinli'de silahlı saldırıya uğradı. Evinin önünde taranan Budak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırıya Ak Parti'den sert tepki geldi.

AHaber canlı yayınına katılan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili galip ensarioğlu, AK Partili siyasetçi Ahmet Budak'a düzenlenen suikasta ilişkin,  "Son bir aydır bu uyarıyı yapıyorum. Bu acizliktir, çaresizliktir. Bir taraftan belediyelere kayyum atanmasının halkın iradesine müdahale olduğunu söyleyenlerin gerçek yüzü bu" dedi. Ensarioğlu konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: Aslında halkın iradesine demokrasiye karşı tahammülsüzlüklerini göstermiş oldular. Son bir aydır aynı uyarıyı yapıyorum. Bunlar artık devletle savaşma kabiliyetini yitirdiler. Şehirde denediler. Sonra bombalı eylemler denediler. Şimdi de suikastler yapıyorlar. Suikast yapacaklarını söylemiştim. Bu acizliktir, çaresizliktir. Bir taraftan belediyelere kayyum atanmasının halkın iradesine müdahale olduğunu söyleyenlerin gerçek yüzü bu. Savaş, şiddet ve ölüm üzerine siyaset yapanlar akşama kadar barış naraları atarlar."