CHP’li belediyeler müfettiş kıskacında

CHP’li belediyeler müfettiş kıskacında
Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı, 20'ye yakın CHP'li belediyeye müfettiş göndererek belediye ihalelerini ve imar uygulamalarını mercek altına aldı.

İçişleri Bakanlığı CHP'li bazı il ve ilçe belediyelere bir ila dört mülkiye başmüfettişi gönderildi. CHP'li bir büyükşehir belediye başkanı Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e şunları söyledi: “Birden ilimize ve CHP'li belediyelerin güçlü olduğu ilçelere Ankara'dan müfettiş yağmaya başladı. Üstelik 2009 yılından bu yana olan evrakları incelemek için istiyorlar. Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz. Belediyeleri çalışmaz hale getirmek ve yıpratmak istiyorlar. Seçim öncesi CHP'li belediyelerle uğraşarak AKP'li belediyelerin başta rant amaçlı imar uygulamaları ve yandaşları kayıran ihalelerini kapatmak ve gözleri CHP'ye çevirtmeyi amaçlıyorlar.”

FİRMA BAĞLARI ARAŞTIRILIYOR

Özel denetime giden müfettişler belediyelerin ihaleleri ile imar uygulamalarını mercek altına aldı. Mülkiye müfettişlerinin en çok üzerinde durduğu konunun özellikle ihalelerin belli kişilerde, mal ve hizmet alımlarının ise belli firmalarda yoğunlaşıp-yoğunlaşmadığı oluyor.

 

Sözcü