İşte Davutoğlu'nun AK Parti'den transfer ettiği ilk milletvekili

AK Parti'den istifa eden ve yeni parti hazırlığındaki isimlerle temas halinde olan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun yoluna eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partiyle devam edeceği öğrenildi.

İşte Davutoğlu'nun AK Parti'den transfer ettiği ilk milletvekili
A+ A-

AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yoluna nasıl devam edeceğine dair kararını verdi. AK Parti'den istifasını açıkladığı basın toplantısında milletvekilliğinden de istifa edebileceğinin sinyalini veren Yeneroğlu, siyasete devam etme yönünde karar verdi. 

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin'in haberine göre, yeni parti kurma hazırlıkları içerisinde olan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket edecek olan Yeneroğlu, yeni partinin kurucular kurulunda yer alacak.

Diğer yandan Ahmet Davutoğlu'nun partisini kuruluşunu Aralık ayına erteleyebileceği belirtildi. Davutoğlu liderliğindeki yeni oluşumun bazı illerde teşkilatlanma noktasında sıkıntılar yaşadığı ve bu sebeple partinin ilan edilmesinin gecikebileceği ifade edildi.

Eski AK Partili milletvekili Yeneroğlu'ndan olay açıklamalarEski AK Partili milletvekili Yeneroğlu'ndan olay açıklamalar

Mustafa Yeneroğlu'nun istifası AK Parti'yi ikiye bölündüMustafa Yeneroğlu'nun istifası AK Parti'yi ikiye bölündü

AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu'ndan sert yanıtAK Parti'den istifa eden Yeneroğlu'ndan sert yanıt

AK Parti'de istifa depremi: ''İstifa etmemi Erdoğan istedi''AK Parti'de istifa depremi: ''İstifa etmemi Erdoğan istedi''

AK Partili isimden dikkat çeken FETÖ çıkışıAK Partili isimden dikkat çeken FETÖ çıkışı

Yeni Çağ