O adayın gitmediği parti kalmamış...

O adayın gitmediği parti kalmamış...

Vatan Partisi'nin Hakkari mitinginin ardından istifa eden Namık Ereli ilgili ilignç detaylar ortaya çıktı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Hakkari Yüksekova'da dün yaptığı mitingin ardından ildeki 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli istifa etti. Ereli, HDP'ye geçti.

Vatan Partisi’nin Hakkari Yüksekova’daki mitinginin ardından adaylıktan çekilerek HDP’ye katılan partinin Hakkari 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli’nin daha önce de AKP ve Has Parti saflarında çalıştığı ortaya çıktı. AKP ve Has Parti’nin ardından 15 Şubat’ta Vatan Partisi’ne katılan Ereli, yeni partisinde 4. ayını dolduramadan istifa etmiş oldu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, mitingin ardından Yüksekova'dan ayrılırken, partinin 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli partisinden istifa ettiğini, adaylıktan da çekildiğini açıkladı. İstifa dilekçesini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na veren Ereli, ardından da HDP'ye katıldı. HDP ilçe binasına giden Ereli'ye parti rozeti takıldı.

Ereli'nin, dilekçesinde "Vatan Partisi milletvekili adaylığımdan istifa etmek istiyorum. Gerekliişlemlerin yapılması ve istifamın kabulü hususunda durumu bilgilerinize saygı ile arz olunur" ifadelerine yer verildi. Ereli'nin mitinge olan ilginin azlığına tepki gösterdiği öğrenildi.