Şehit Savcı Kirazın adı okulunda yaşatılacak

Şehit Savcı Kirazın adı okulunda yaşatılacak

Kiraz'ın adı, mezun olduğu Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kütüphanesine verilecek

MERSİN (AA) - İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın adı, 1989 yılında mezun olduğu Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kütüphanesinde yaşayacak.

Savcı Kiraz'ın şehit olması, Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri ve öğrencilerini de üzdü.

Lisedeki duyuru ekranına, "İstanbul'da şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, okulumuzdan 1989 yılında mezun olmuştu. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır vermesini niyaz ediyoruz. Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecileri, öğretmen ve öğrencileri" yazıldı.

Okul idarecileri, lisedeki kütüphaneye Kiraz'ın adını verme kararı aldı.

Bu arada, Kiraz'ın, okuldaki kayıt defterinde, iyi dereceyle mezun olduğu yazdığı görüldü.

Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve öğrencileri ile kentteki diğer imam hatip liseleri, şehit Kiraz için Kur'an-ı Kerim okunması çağrısı yaptı. Cuma günü de hatim duası ve mevlit okutulacağı bildirildi.

Mersin İmam Hatip Liseleri Mezunları, Mensupları ve Muhipleri Derneği de (MERİMDER) yazılı açıklamayla Kiraz'ın şehit olduğu saldırıyı kınadı.

Açıklamada, "Öyle anlaşılıyor ki kirli eller terör oluşturarak, ülkemizin huzurunu bozmaya çalışıyor. MERİMDER olarak terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Ülkemizin ve toplumumuzun huzuruna kasteden, hangi sebeple olursa olsun birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırının karşısında olduğumuzu açıkça ilan ediyoruz" ifadelerine yer verildi.