THY'den 19 Mayıs'ta İstanbul'dan Samsun'a tarihi yolculuk

Türk Hava Yolları 19 Mayıs hatıra bileti alan 8 milyon kişi sanal uçuş için yerini ayırttı. İstanbul'dan havalanan uçak Samsun'da Türk bayraklarıyla karşılandı.

THY'den 19 Mayıs'ta İstanbul'dan Samsun'a tarihi yolculuk
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

23 Nisan’nda gökyüzüne ay yıldız çizen Türk Hava Yolları 19 Mayıs’ta da yeni bir etkinlik planladı. THY, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştiriyor.

12.00'da başlayan TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir.

Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen 8 milyon kişi ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri almıştı.

THY'den yapılan paylaşımda "#TarihiYolculuk öncesi son hazırlıklar tamam! Gururla yükselmeye hazırız..." ifadeleri yer aldı.

UÇAK SAMSUN'A İNDİ
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türk Hava Yolları’nın 'TK 1919' sefer sayılı özel uçuşuyla İstanbul’dan havalanan uçak, Samsun'a ulaştı. Samsun Çarşamba Havalimanı üzerinde tur attıktan sonra kent merkezindeki Bandırma Vapuru’nun üzerinden geçen uçak, havalimanına iniş yaptı. Uçak havalimanında su takı ve apron yer ekibinde görevli personel tarafından Türk bayraklarıyla karşılandı.Kaptan pilot Selin Sevimli ve ikinci kaptan Doğukan Demir, uçaktan inerek kendilerini karşılayan Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile görüştü. Birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.Etkinlikte konuşan Vali Kaymak, "Türk Hava Yolları 19 Mayıs coşkusuna katkı olarak online bir sefer düzenledi. Bu seferde aldığımız son rakamlara göre 8 milyonu aşkın insan Samsun’a geldi. Biz Türk Hava Yolları’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News