Kemal Kılıçdaroğlu ''Gölge CHP Genel Merkezi'' kuruyor

Güncelleme:

Haber3.com yazarı Aydın Özdalga yazdı: Herkes CHP’nin “ Gölge Kabinesi “ni konuşurken, Bay Kemal “ Gölge CHP Genel Merkezi “ kurmak için kolları sıvadı

Herkes CHP’nin “ Gölge Kabinesi “ni konuşurken, Bay Kemal “ Gölge CHP Genel Merkezi “ kurmak için kolları sıvadı

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığını kaybedince herkes “ Bay Kemal artık torunlarına bakıp, hatıralarını yazar “ demişti.

Ancak Bay Kemal herkesi ters köşe yatırmaya hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu “ Gölge CHP Genel Merkezi “ kurmak için kolları sıvadı.

Kılıçdaroğlu önce bir vakıf kuracak. Vakfın adı muhtemelen “ İkinci Yüzyıl Vakfı “ olacak.

Vakfın görünürdeki amacı, siyasi araştırmalar yapacak bir “ Think Tank “ oluşturmak olacak. Ama asıl amaç CHP’yi yeniden ele geçirmek olacak.

Bu vakıf için Ankara’da bağımsız bir bina kiralanacak. Vakıfta çok sayıda genç, siyasette yıpranmamış isimlerin yanı sıra, Kılıçdaroğlu’nu son ana kadar terk etmeyen vefalı ve deneyimli siyasetçiler yer alacak.

Bu operasyonun ciddi bir finansmana ihtiyacı var. Bu finansmanı da Kılıçdaroğlu’nu çok seven ve ona  inanan, kamuoyunda tanınmayan bir işadamı karşılayacak.

Bu vakıf, 1  Nisan’a kadar susacak. Bu süreçte yeni bir CHP için mesajlar ve yeni bir tüzük hazırlanacak.

Her şey 31 mart akşamı belli olacak.

Eğer CHP oyunu yüzde 25’in altına düşürür, 11 Büyükşehirde ciddi bir kayba uğrar, hele bir de İmamoğlu İstanbul’u kaybederse, düğmeye basılacak.

Kılıçdaroğlu yanlısı 664 delege ve parti meclisinde ve belediye başkan adaylığı seçiminde hayal kırıklığına uğramış öfkeli Değişim delegeleri olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayacak.

Olağanüstü kurultay için yeterli imza toplanması sadece 24 saat sürecek.

Bu aşamada Kılıçdaroğlu yeniden sahneye çıkacak ve şu mesajı verecek:

 “  CHP gemisi su almaya devam ediyor. Bu geminin onarım için acilen limana gelmesi lazım. Bana son kez bu kaptanlık görevini verin, sonraki ilk kurultayda bırakayım. “

Muhtemelen de Kılıçdaroğlu bu kez kazanacak.

Ancak yeni CHP yönetimi yerel seçimden başarılı çıkarsa, yani oylarını arttırır, 11 büyükşehiri kazanırsa, bay Kemal’in vakfı kapısına kilit vurur, Ekrem İmamoğlu önümüzdeki 10 yıl CHP’nin, muhtemelen de 2028’den sonra  Türkiye’nin tek adamı olur.

Bekleyip, göreceğiz…

AYDIN ÖZDALGA