Sharapova Ataköy'e geliyor

Sharapova Ataköy'e geliyor

15 ay sonra kortlara geri dönen Rus raket Maria Sharapova, Çağla Büyükakçay ile gösteri maçında karşılaşacak.

TEB BNP Paribas Tennis Stars etkinliklerinin ikincisi, bugün düzenlenecek. Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova ile milli sporcumuz Çağla Büyükakçay, gösteri maçında karşı karşıya gelecek.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Sinan Erdem Spor Salonu'nda 14.00'te start alacak. Masha ile Çağla arasındaki maç ise saat 16.45'te başlayacak. Bu müsabaka öncesinde Türk tenisinin genç yıldızları karışık çiftlerde karşılaşacak. Kadınlar dünya sıralamasında 21 hafta 1 numarada kalan ve 5 grand slam, 35 tekler şampiyonluğu bulunan Maria Sharapova, yasaklı maddeler listesinde yer alan ‘meldonyum' kullandığı gerekçesiyle tenisten 2 yıl süreyle men edilmişti.

Sharapova'nın başı büyük dertteSharapova'nın başı büyük dertte

 

Tüm biletler tükendi

Rus tenisçinin bu cezası daha sonra 15 aya indirilmişti. Sharapova, cezasının bitmesinin ardından bu sezon Çin'deki Tianjin Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon olmuştu. İstanbul'da geçen yıl WTA şampiyonluğu yaşayan Çağla Büyükakçay ise 2016 Rio Olimpiyatları'na katılarak Türk tenisi adına bir ilki gerçekleştirmişti. Bugünkü organizasyonun tüm biletlerinin tükendiği belirtildi.