İBB'den Kanal İstanbul'un zararlarını anlatan animasyon

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul'un yapılması halinde meydana gelebilecek zararların anlatıldığı oyun şeklinde hazırlanan bir animasyonu paylaşarak, "Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul'un yapılması halinde meydana gelebilecek zararların anlatıldığı oyun şeklinde hazırlanan bir animasyonu sosyal medya hesabından paylaştı.

Ongun paylaşımında, "Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN 'İNADINA YAPACAĞIZ' DEMİŞTİ

24 Şubat'ta AK Parti İstanbul İl Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin, "Engellemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler" ifadelerini kullanmıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Erdoğan'a verdiği yanıtta, "İstanbul ile inatlaşmayı hâlâ kendisine marifet görenlere 23 Haziran'ı hatırlatıyorum. İstanbul 1'den büyüktür” demişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise 2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacaklarını belirtmişti.