• İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BURDUR, TEKE YÖRESİ TARIM VE HAYVANCILIK FUARI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Burdur, Teke Yöresi Tarım Ve Hayvancılık Fuarı’na Ev Sahipliği Yapacak

Burdur Teke Yöresi 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 18 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Burdur Teke Yöresi 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 18 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği izni ile gerçekleştirilen fuar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Burdur Valiliği, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, Köy-Koop Burdur Birliği, Burdur Ziraat Odası, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği, Burdur Damızlık Koyun-Keçi Üreticiler Birliği'nin destekleri düzenlenecek. Kentte gerçekleştirilecek olan fuarda, keçi sağım yarışması, oğlak güzellik yarışması, inek sağım yarışması ve "Kadın çiftçiler yarışıyor" etkinliği gerçekleştirilecek.

BAKAN ÇELİK DE DAVET EDİLDİ

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, daha önceki yıllarda olduğu gibi fuar alanı olarak belirlenen Uzak Çatı Halk Pazarında yapılması planlanan fuara; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de davet edildiği açıkladı.

"FUARIN ADINA YAŞIKIR TEKE GÜZELLİK YARIŞMASI YAPILACAK"

Fuar hakkındaki sorularımızı yanıtlayan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, "Bilindiği üzere, fuarlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin izni ile düzenleniyor. Bu yıl 28 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Burdur'da yapılacak. Teke Yöresi 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın içeriğini biraz daha zenginleştirdik. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik'in katılımı ile açılışını gerçekleştireceğiz. Fuarımız adına yakışan Teke Güzellik Yarışması ile değişik yarışmalar düzenleyeceğiz. Firma konusunda ise 50 - 60 civarında bir firmanın katılımı garantilenmiş durumda…" diye konuştu.

ULAŞIMDA MAZOT DESTEĞİ

Tarımla uğraşan köylülerin bu fuara katılmasını teşvik ettiklerini belirten Başkan Başar, "İmkanı olanların kendi imkanları ile geldiklerinde özellikle mazot paralarını vereceğiz. Bu konuda, bu yıl farklı bir uygulamamız olacak. Kendi imkanı olmayan arkadaşlarımızda bize sayı verirse biz araç göndereceğiz. Köyünden alınacak çiftçilerimiz, fuar alanını dolaştırıldıktan sonra tekrar köyüne geri göndereceğiz" dedi. Başkan Başar son olarak, Teke Yöresi'ndeki tüm çiftçileri bu fuara davet ettiğini iletti.

İHA
248
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS