Yolcu uçağında büyük panik! Motor alev topuna döndü

ABD’de bir yolcu uçağının uçuş sırasında motorunda meydana gelen patlama büyük paniğe yol açtı. Patlamanın ardından motoru alev topuna dönen yolcu uçağı acil iniş yapmak zorunda kaldı. Olay anı yolculardan biri tarafindan saniye saniye kaydedildi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Amerika Birleşik Devletleri'nde Delta firmasına ait uçağın kanadında bulunan motorlardan birinde bulunan metal parçanın çıkması sonucu arıza meydana geldi. Motordaki yanma bir yolcu tarafından kaydedildi.

PATLAMA SONRASI UÇAĞIN İÇİN ISINDI

Kanat tarafından meydana gelen arıza anbean video görüntülerine yansırken uçaktaki yolcular, kalkıştan yaklaşık 1 saat sonra patlama sesi duyduklarını ve kabinin içerisine duman dolduğunu söyledi. Yolcular, duyulan patlama sonucu uçağın yavaşladığını ve uçağın içinin çok fazla ısındığını belirtti.

Daha sonra durumla ilgili açıklama yapan pilot, acil inişin planlandığını yolculara aktardı. Federal Havacılık Kurumu (FAA) sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, uçağın Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı’na güvenli bir şekilde indiğini ve yaklaşık 150 yolcunun tahliye edildiğini bildirdi.

YOLCULAR BÜYÜK PANİK YAŞADI

Uçağın kanadından meydana gelen yanmayı yolcular kameraya kaydetti. Yolculardan Tyler Kreuger, uçaktan indikten sonra yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Telefonun çekmediğini biliyordum. Ancak, telefonumu çıkarıp anneme onu sevdiğimi söyleyen bir mesaj yazdım” dedi. (DHA)

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News