Diri diri gömüldüğü mezardan günler sonra sağ çıktı

Diri diri gömüldüğü mezardan günler sonra sağ çıktı
Güncelleme:

Moldova'da bir kadın cinayetiyle ve bir kişinin ortadan kaybolmasıyla başlayan soruşturmada şoke eden gelişme. Kayıp kişi tam 4 gün sonra bir mezara diri diri gömülmüş halde inanılması güç olsa da sağ bulundu.

Moldova polisi, pazartesi günü 74 yaşında bir kadının, bir akrabası tarafından kendi evinde ölü bulunmasının ardından harekete geçti. Polis, kadının ölümüyle ilgili bir şüpheliyi gözaltına aldı ve delil bulmak amacıyla köydeki evi arama başladı.

DailyMail'de yer alan habere göre; arama sırasında, evin yakınlarından gelen rahatsız edici sesler ve yardım çığlıkları polislerin dikkatini çekti. Seslerin geldiği yere doğru ilerleyen polisler, kazmaya başladı ve toprağın altında derme çatma bir mezar buldular.

Mezarın içinde boynundan yaralanmış, ancak bilinci açık olan 62 yaşında bir adam bulundu. Diri diri gömülen adam polisin dikkati sayesinde mezarından sağ çıktı.

Kurtarılan adam, polise verdiği ifadede kendisinin ve 18 yaşındaki şüpheli ile cumartesi günü birlikte alkol aldıklarını ve tartışmaya başladıklarını söyledi. Tartışmanın büyümesi üzerine şüphelinin ona bıçakla saldırdığı, ardından onu bodruma kilitleyip diri diri gömdüğünü ve girişi toprakla kapattığı iddia etti.

Evinde ölü bulunan yaşlı kadının ise fiziksel saldırıya uğradıktan sonra öldüğü belirlendi. Kadının 18 yaşındaki akrabası cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındı. Polisin sorgusunda şüphelinin kafa karıştırıcı ve tutarsız ifadeler verdiği öğrenildi.

18 yaşındaki katil zanlısının adamı gömdükten 1 gün sonra 74 yaşındaki kadını öldürdüğü tahmin ediliyor.