Ermenistan Başbakanı'nı terleten sorular! Sunucu ''işgalcisiniz'' deyince..

Güncelleme:

Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar devam ederken Ermenistan Başbakanı Paşinyan, BBC'nin ''Hard Talk'' programına konuk oldu. Paşinyan, sunucunun yönelttiği sorular karşısında zor anlar yaşadı.

Azerbaycan - Ermenistan arasındaki sıcak çatışmalar sürerken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, BBC'nin 'Hard Talk' programına konuk oldu. Paşinyan program boyunca sunucu John Fischer'ın soruları karşısında zor anlar yaşadı.

Programda sürekli olarak "Dağlık Karabağ Ermenistan'a aittir" propagandasını yineleyen Paşinyan, BBC sunucusu Fischer'ın araya girerek "Uluslararası hukuka göre Ermenistan, 25 yıldan uzun süredir Karabağ ve çevresini işgal ediyor" ifadelerini kullanması üzerine ne cevap vereceğini bilemedi.

Fischer'ın "Uluslararası hukuka tekrar bakın" diyerek diretmesi üzerine de, "Böyle bir uluslararası hukuk yok" cümlesini kurarak kendini zor durumda bıraktı.

CEVAP VERMEK İSTEMEDİ
Programın sunucusu John Fischer, Paşinyan'a Ermenistan'ın hangi tavizlere hazır olduğunu ve Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgeleri terk edip etmeyeceklerini sordu. Paşinyan'ın cevabı ise şoke etti. Başbakan cevap vermekten kaçınarak bu konuyla ilgili uzun müzakerelerin sürdüğünü ifade etti.

"TAVİZ VERMEYE HAZIRIZ" DEMİŞTİ
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Bakü yönetiminin de karşılık vermesi halinde taviz vermeye hazır olduklarını söylemişti.

Paşinyan, “Anlaşmazlıklar karşılıklı tavizlerle çözülmeli” diyerek: “Dağlık Karabağ ve Ermenistan, Azerbaycan’ın vermeye hazır olduğu tavizlere karşılık vermeye hazır.” ifadelerini kullanmıştı.

Paşinyan ayrıca, gerekmesi halinde Rusya’nın ikili anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini yerine getirerek, kendilerini savunacağına emin olduklarını belirtmişti.