İki örgüt birleşiyor !

İki örgüt birleşiyor !
Güncelleme:

Rusya Genelkurmay Başkanlığı, El Nusra Cephesi ile IŞİD'in birleşme kararı aldığını açıkladı.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkanı Andrey Kartapolov, Suriye'de yapılan operasyonların bilançosu hakkında açıklama yaptı. Rus yetkili, Hama kentinde faaliyet gösteren El Nusra Cephesi liderlerinin, güçlerini IŞİD'le birleştirme kararı aldığını duyurdu.
 
Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkanı Andrey Kartapolov, Rus Hava Kuvvetleri'nin 30 Eylül'den bu yana Suriye'de gerçekleştirdiği operasyon çerçevesinde bin 391 sorti gerçekleştirerek teröristlere ait bin 623 hedefi imha ettiğini söyledi.
 
Kartapolov, Rus jetlerinin IŞİD'e ait 234 komuta merkezi, 51 eğitim kampı ve 131 cephaneliği imha ettiğini belirtti.
 
Kartapolov, Rusya'nın operasyonlarının ardından IŞİD'in, bazı bölgelerdeki mevzilerini yer altı tünelleri ve hücreleri ekleyerek müstahkem bölgeler haline getirmek zorunda kaldığını açıkladı.
 
‘TAM BİR ZAFERİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN'
 
Kartapolov "Suriye'de teröristlere karşı tam bir zafer kazanıldığını söylemek için henüz erken. Verdikleri büyük kayıplara ve sayılarının yoğun firarlara rağmen militanlar hala hükümet birliklerine karşı koyuyor. Ancak daha da önemlisi, Suriye ordusu hiç vakit kaybetmeden militanların tüm saldırılarını geri püskürttü" ifadelerini kullandı.
 
'EL NUSRA LİDERLERİ, IŞİD'LE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRME KARARI ALDI'
 
Rus yetkili, Suriye ordusu saldırılarına devam ederken, Hama kentinde faaliyet gösteren El Nusra Cephesi liderlerinin, güçlerini IŞİD'le birleştirme kararı aldığını kaydetti.
 
Kartapolov, teröristlerin yeni militanlar edinmeye çalıştığını belirterek "Bu durum Halep'te çok daha yaygın. Teröristler Halep'e Irak ve diğer komşu ülkelerden militan transfer etmeye çalışıyor. Ancak o bölgelerdeki militanların eğitim seviyesi çok düşük ve psikolojileri ile moralleri oldukça bozuk" dedi.
 
'TERÖRİSTLER FİRAR EDEN 17 ARKADAŞINI İDAM ETTİ'

Kartapolov, "Firar sayısını azaltmak için terörist elebaşları görülmemiş vahşetteki tedbirlere başvuruyor. Militanların esirleri, rehineleri idam ettiğine alıştık. Ancak şimdi Şam yakınlarındaki Hanşih'te, çatışma alanından kaçarak Ürdün'e geçmeye çalışan 17 militanı idam ettiler. Korku salmak için de yerel halkı idamı izlemeye mecbur ettiler. İdam, Şam ve diğer bölgelerde faaliyet gösteren gruplara gösterilmek üzere videoya kaydedildi" dedi.
 
'BATI MEDYASI RUS HAVA KUVVETLERİNİN EYLEMLERİ HAKKINDA BİLGİYİ ÇARPITIYOR'
 
Rusya Genelkurmay Başkanlığı'nın, Suriye'deki eylemlerine ilişkin maksimum hızda ve tam şekilde bilgi vermeye çalışmasına rağmen Batı medyasının neredeyse her gün yalan haberler yaptığını ve saldırılarla ilgili asılsız suçlamalarda bulunduğunu ifade eden Kartapolov, "Verdikleri bilgiye göre yıktığımız hastane, cami, konut ve heykel sayısı, düzenlediğimiz saldırı sayısını geçti" dedi.
 
Batı medyasının inandırıcı kanıt sunamadığını belirten Rus yetkili, "Kanıt olarak kolajlar ve yeri ile zamanı belirtilmeyen video kayıtları gösteriliyor" diye ekledi.
 
'HAVA SALDIRILARIMIZ SAYESİNDE SURİYE ORDUSU 50'DEN FAZLA YERLEŞİMİ GERİ ALDI'
 
Rus hava saldırıları sayesinde Suriye ordusunun son 3 haftada 50'den fazla yerleşim birimini kurtardığını belirten yetkili, "Rus savaş uçaklarının eylemleri, Suriye hükümet ordusunun Halep, Lazkiye, İdlip, Humus ve Şam bölgelerinde hücuma geçmesine yardımcı oldu" dedi.
 
Kartapolov, kurtarılan bazı yerleşim birimlerine sivilleri