Koronavirüs aşısı da seçim vaadi oldu

Koronavirüs aşısı da seçim vaadi oldu
Güncelleme:

ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Biden, seçilmesi durumunda koronavirüs (corona virüs) aşısın ücretsiz yapılacağı vaat etti: Güvenli ve etkili bir aşı bulunduğunda sağlık sigortanız olsun ya da olmasın aşı herkese ücretsiz olmalı.

ABD başkanlık seçimlerine kısa süre kala Wilmington'da salgınla mücadele planını açıklayan  Demokrat aday Joe Biden ''Güvenli ve etkili bir aşı bulunduğunda sağlık sigortanız olsun ya da olmasın aşı herkese ücretsiz olmalı'' dedi. 

"MASKELERİN ZORUNLU OLMASINI İSTEYECEĞİM"

Bütün eyaletlerdeki valilere tek tek ulaşarak salgınla mücadelede ne tür desteğe ihtiyaç duyduklarını soracağını belirten Biden, ABD Kongresi'nden de kamu sağlığı ve ekonomik sorunlara çözüm için ocak ayının sonuna kadar bir tasarı getirilmesini isteyeceğini ifade etti. 

 
Valilerden ayrıca maske zorunluluğu getirmelerini isteyeceğini kaydeden Biden, günde 7 milyon test yapılmasını sağlayacak ulusal bir test planı da oluşturacağını söyledi. 

TRUMP MI YOKSA BİDEN MI ÖNDE?

Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump ile Demokrat rakibi Joe Biden arasında 7 puanlık bir fark var. 

Ülkede ulusal bazda yapılan tüm önemli anketleri derleyen analiz sitesi Real Clear Politics'e göre, ulusal çaptaki anketlerde Biden, Trump'ın yaklaşık 7,5 puan önünde görünüyor.

Seçimin kaderini belirleyecek kritik eyaletlerin tamamında da Biden'ın yarışı önde götürdüğü ancak Trump'ın arayı yavaş yavaş kapadığı gözlemleniyor.

Biden ile Trump arasında kritik eyaletlerin başında gelen Florida'da 2,1, Pennsylvania'da 4,9, Michigan'da 7,8, Wisconsin'de 7,6, Kuzey Carolina'da 1,8, Arizona'da ise 3,2 puan fark bulunuyor.