SBK davasında dikkat çeken gelişme

SBK davasında dikkat çeken gelişme
Güncelleme:

Kara para aklama suçlamasıyla ABD'de yargılanan Sezgin Baran Korkmaz'ın devam eden davasında duruşma takviminde değişiklik yapıldı

Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD’nin Salt Lake City Mahkemesi’nde devam eden davasında daha önce belirlenen duruşma takviminde değişiklik yapıldı. Kormaz’ın katılmadığı 4 Ekim’de yapılan son duruşmada, bir sonraki duruşmanın 17 Ocak 2023 tarihinde yerel saatle öğlen 12.00’de yapılacağı açıklanmıştı.

VOA Türkçe’den Can Kamiloğlu’nun haberine göre; Korkmaz’ın, dava dosyasına giren son bilgi notuna göre, duruşmanın bugün Salt Lake City kentinde yerel saatle sabah 10.00’da yapılacağı açıklandı.

Bilgi notunda, belirlenen yeni duruşma tarihiyle ilgili dosyaya yeni bir evrakın ya da bir belgenin koyulmadığı belirtildi. Bilgi notunda, duruşma tarihinin yaklaşık bir ay öne alınmasıyla ilgili talebin, Kormaz’ın savunma avukatları, savcılık ya da mahkeme hakiminden mi geldiği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Kormaz’ın dava dosyasında, duruşma tarihinin neden öne alındığı konusunda herhangi bir resmi yazışma ya da belge paylaşılmadı.

 

Voice of America