Doğalgazda şubat ayı tarifesi açıklandı

Doğalgazda şubat ayı tarifesi açıklandı
Güncelleme:

BOTAŞ, şubat ayı için doğalgaz satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), şubat ayı doğalgaz tarifesini açıkladı. Şirket, şubat ayı için doğalgaz satış fiyatlarında değişikliğe gidilmediğini duyurdu. 

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kuruluşumuzun doğal gaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım- işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. Bu kapsamda, kuruluşumuz tarafından 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır" denildi. 

BOTAŞ, şubat ayı için doğalgaz satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.

EYLÜL 2022'DEN BERİ ZAM YAPILMADI

Öte yandan Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervinin işleme alınmasının ardından doğalgaz faturalarında 25 metreküpe kadar olan tüketim ücretsiz olmuştu. Bu uygulama 1 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek. 

Elektrik santralleri ve sanayi grubu için gaz fiyatına en son ekim ayında yüzde 20 zam yapılmıştı. Hane fiyatları ise Eylül 2022'den bu yana değişmedi.