O 3 ilçedeki sel mağdurlarına Maliye'den iyi haber !

O 3 ilçedeki sel mağdurlarına Maliye'den iyi haber !

Sel mağdurlarının vergi borçları ertelendi.. İşte tüm detaylar !

Maliye Bakanlığı, Bakan Şimşek'in onayıyla Artvin'in Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerindeki tüm mükellefler için vergi uygulaması bakımından 29 Şubat 2016'ya kadar mücbir sebep hali ilan etti. Böylece, 29 Şubat 2016 tarihine kadar teslim edilmesi gereken beyannamelerin verilme süresi 15 Mart 2016 günü sonuna, bu beyannamelere istinaden tahakkuk edecek vergilerin ödeme süresi ise 15 Nisan 2016 günü sonuna kadar ertelendi.

Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in onayıyla Artvin'in Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerindeki tüm mükellefler için vergi uygulaması bakımından 29 Şubat 2016'ya kadar mücbir sebep hali ilan etti.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilgili mevzuat kapsamında mücbir sebep hali ilan etmeye yetkili olan Maliye Bakanlığı, bu yetkisini dün sel felaketinin yaşandığı Artvin için kullandı.

Bakan Şimşek'in onayıyla, söz konusu sel felaketi nedeniyle Artvin'in Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerindeki tüm mükellefler için vergi kanunlarının uygulanması bakımından mücbir sebep halinin dün itibarıyla başlaması ve 29 Şubat 2016 tarihinde sona erdirilmesi uygun bulundu.

Böylece, söz konusu ilçelerde 29 Şubat 2016 tarihine kadar teslim edilmesi gereken beyannamelerin verilme süresi 15 Mart 2016 günü sonuna, bu beyannamelere istinaden tahakkuk edecek vergilerin ödeme süresi ise 15 Nisan 2016 günü sonuna kadar ertelendi.