Osmangazi Köprüsü ücreti mahkemelik oldu !

Osmangazi Köprüsü ücreti mahkemelik oldu !

Osmangazi Köprüsü'ndeki işletme ücretinin iptali ve yürütmenin durdurulması için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dava açtılar.

9 günlük uzun bayram tatili boyunca ücretsiz olan Osmangazi Köprüsü’nden 965 bin araç geçti. Dün sabah ücretli geçişler başlayınca, yurttaşlar geçiş ücretlerinin çok yüksek olduğunu belirterek tepki gösterdi. Köprüden ilk ücret ödeyerek geçenlerden Cevat Kara “Son 1-2 dakika ile ücretsiz geçişi kaçırdım. Fiyatları çok yüksek buldum” dedi.

Dava açtılar

Öte yandan İstanbul ve Gaziantep Barolarına kayıtlı iki avukat, Osmangazi Köprüsü’nden dün alınmaya başlayan işletme ücretinin iptali ve yürütmenin durdurulması için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dava açtılar.

Osmangazi Köprüsü işletme ücretini düzenleyen işlemin kamu hizmeti amacı ilkesi ile uyumlu olmadığını öne süren İstanbul Barosu avukatı Müşir Deliduman ve Gaziantep Barosu avukatı Muharrem Ercan, diğer çift şeritli yollar ve köprülerden ücret alınmadığını belirterek “Buna karşılık Osmangazi Köprüsü’nün üzerinden geçen çift şeritli yollardan ücret alınması hukuka aykırı olmaktadır” dediler