12 gün önce kayboldu; cesedi boş arazide bulundu

Güncelleme:

İstanbul Sarıyer'de 12 gündür kendisinden haber alınamayan Alzheimer hastası 74 yaşındaki adamın cansız bedeni, boş arazide bulundu.

6 Mart Çarşamba günü yalnız yaşadığı Çayırbaşı Mahallesi’ndeki evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 74 yaşındaki Alzheimer hastası H.Ç.’ın cenazesi, 12 gün sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde boş bir arazide bulundu. İddiaya göre, Kefeliköy Bayırı’nda yürüyüş yapan vatandaşlar bir kişinin yerde hareketsiz yattığını fark etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Adrese gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde, kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis, yaşlı kişinin cenazesinin bulunduğu alana şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ekibi, ceset ve çevresinde inceleme yaptı. Yapılan incelemede bulunan cesedin 6 Mart günü kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 74 yaşındaki Alzheimer hastası H.Ç.’ye ait olduğu tespit edildi.

Yapılan incelemelerin ardından H.Ç.’nin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ç.’nin düştüğü yerde başını taşa çarparak hayatını kaybettiği değerlendiriliyor. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

İstanbul Sarıyer'de 12 gündür kendisinden haber alınamayan Alzheimer hastası 74 yaşındaki adamın cansız bedeni, boş arazide bulundu.

DHA