Antalya ve Sivas'ta facia: 5 ölü

Antalya ve Sivas'ta facia: 5 ölü

Antalya ve Sivas'ta soba zehirlenmesinden 5 kişi hayatını kaybetti.

Antalya'nın Aksu ilçesinde 62 yaşındaki Muhammed Yılmaz, aynı yaştaki eşi Hamide ve oğulları 26 yaşındaki Sungur Yılmaz, oda içerisinde tenekede yakılan kömürden çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi.

SİVAS'TA BABA VE OĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Sivas'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 51 yaşındaki Durmuş Kılıç ile oğlu 22 yaşındaki Buğrahan Kılıç, yaşamlarını yitirdi.

Olay, Aydoğan Mahallesi Aydoğan Caddesi üzerinde meydana geldi. Sebze halinde çalışan çalışan Durmuş Kılıç'tan haber alamayan iş arkadaşı Mustafa Aksoy, sabaha karşı eve geldi. Bir süre kapıyı çaldıktan sonra içeri giren Aksoy, arkadaşı Durmuş ve oğlu Buğrahan Kılıç'ın yerde hareketsiz yattığını gördü. Aksoy daha sonra durumu 112 Acil Servis ve polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, baba ve oğlunun kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdiğini belirledi. Olay yerindeki inceleme sonrası baba-oğlun cesetleri, otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Pazarlama Bölümü 1'inci sınıfında eğitim gören Buğrahan Kılıç'ın sınıf arkadaşları morgun önüne gelerek gözyaşı döktü.

Bu arada 3 çocuk babası Durmuş Kılıç'ın eşinden ayrı oğluyla birlikte yaşadığı öğrenildi.
 

Etiketler antalya kömür soba aksu