Beşiktaş'ta can pazarı ! İstinat duvarı evin üstüne çöktü

Beşiktaş'ta can pazarı ! İstinat duvarı evin üstüne çöktü
Güncelleme:

Beşiktaş Bebek'te sağanak yağışın etkisiyle bir evin istinat duvarı, bitişiğinde bulunan başka bir evin üzerine çöktü

Beşiktaş Bebek'te sağanak yağışın etkisiyle bir evin istinat duvarı, bitişiğinde bulunan başka bir evin üzerine çöktü. Duvarın çöktüğü evde hasar oluşurken, toprak ve duvardan kopan molozlar evin içerisine doldu. Olay sırasında evde uyuduğu öğrenilen bir kişi şans eseri yara almadan kurtuldu.

İstanbul'da etkili olan yağmur nedeniyle Beşiktaş Bebek Mahallesi Bağ sokakta bir binanın istinat duvarı saat 11.00 sıralarında hemen önündeki bir evin üzerine çöktü.

 EVİN İÇİ BİR ANDA TOPRAKLA DOLDU

 Çökme sonucu evin içi bir anda toprak ve molozlarla doldu. Çökme sırasında yatak odasında uyuyan Sibel Sucu (22) ise toprakla dolan odadan şans eseri yara almadan kurtuldu. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine zabıta ve İtfaiye ekipleri geldi. Zabıta ekipleri hasar gören evi boşaltarak, evin girişini şerit çekerek kapattı.

"ÇÖKME SIRASINDA YEĞENİM YATAKTA UYUYORDU"

 Yeğenin yaşadığı panikle olay yerine gelen Murat Kırmızı, “Üst kattaki komşunun istinat duvarı komple aşağıya indi. O sırada burada yeğenim yatıyordu. Biz komşumuzu defalarca uyarmamıza rağmen ve kendi çabalarımızla önlem almamıza rağmen halde bu olay başımıza geldi. Burada diğer komşularımız da var onlar da mağdur. Herkes şikayet içinde. Allahtan can kaybımız yok sadece ona şükrediyoruz. O sırada burada kuzenim uyuyordu" dedi.

 

DHA