Bir kadın daha katledildi!

Bir kadın daha katledildi!
Güncelleme:

Samsun'da 38 yaşındaki 3 çocuk annesi genç kadın, hakkındaki uzaklaştırma kararının bittiği gün evli olduğu erkek tarafından öldürüldü.

Samsun'da 38 yaşındaki Gülbahar K., uzaklaştırmasının bittiği gün evli olduğu erkek tarafından öldürüldü.

Olay, Kavak ilçesinin Yaşar Doğu Mahallesi'nde bugün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 çocuk annesi 38 yaşındaki Gülbahar K., kendisine şiddet uyguladığı için evli olduğu erkek olan Baki K. (40) hakkında 31 Aralık-31 Ocak tarihleri arasında uzaklaştırma kararı aldırıp 14 Ocak'ta da boşanma davası açtı. Gülbahar K. evli olduğu erkeğin uzaklaştırma kararı dün bitince bugün korona olduğu için yeniden uzaklaştırma kararı aldırmaya gidemedi.

 Kocasıyla aynı zamanda hala-dayı çocuğu olan Gülbahar K.'nın kayınvalidesi Zahide K. bugün genç kadının evine gitti. Annesinin peşinden eve giren Baki K. eşine bıçakla saldırarak 10 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan ve 112 ekipleri tarafından Kavak Devlet Hastanesine kaldırılan Gülbahar K. yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Baki K. ve annesi Zahide K. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Samsun Barosu avukatlarından İlhan Ayrancı olayı sosyal medya hesabından duyurdu. Avukat Ayrancı yaptığı paylaşımda üzüntüsünü dile getirerek, "Çok üzgünüm ve kırgınım! Geliyorum diyen cinayete engel olun(a)madı. Sürekli tehdit eden eşine karşı boşanma davası açan müvekkilim G.K. uzaklaştırmasının bittiği gün eşi tarafından katledildi. Kovid nedeniyle karantinada olduğu için imzaya gidemediğinden katile tekrar uzaklaştırma verilmemiş ve o da bundan aldığı cesaretle zorla eve girip eşini bıçaklayarak katletmiştir. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, somut tehdit varken daha etkin tedbir alınmalı. Artık yeter, kadın cinayetlerine son" ifadelerine yer verdi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 PAYLAŞ