Diyarbakır'da minibüse kanlı pusu: Ölü ve yaralılar var

Güncelleme:

Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde güvenlik korucusu olan muhtar Hasan B.'nin kullandığı minibüse, husumetli olduğu 4 kişi tarafından ateş açıldı. Saldırıda muhtar ile babası öldü, eşi ve 7 yaşındaki oğlu da yaralandı.

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde aynı zamanda güvenlik korucusu olan Meşebağları köyü muhtarı Hasan B.'nin (34) kullandığı minibüse, husumetlileri tarafından okul önünde uzun namlulu tüfek ve tabancalarla ateş açıldı. Saldırıda muhtar Hasan B. ile babası Piresin B. (57) öldü, eşi Emine B. ve 7 yaşındaki oğlu Ahmet B. yaralandı.

Olay, saat 11.30 sıralarında Hazro'nun Kırmataş köyünde meydana geldi. Aynı zamanda güvenlik korucusu olan Meşebağları Köyü muhtarı Hasan B.'nin kullandığı 21 BP 956 plakalı minibüs, Kırmataş İlkokulu önünde hareket halindeyken, husumetlileri olduğu belirtilen 4 kişi tarafından uzun namlulu tüfek ve tabancalarla ateş altına alındı. Saldırganlar kaçarken, yoldan çıkıp arazide duran minibüsteki sürücü Hasan B. ile babası Piresin, eşi Emine ve oğlu Ahmet B. yaralandı. Silah sesleriyle bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık görevlisi sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerince ambulanslarla Hazro ve Kocaköy ilçelerindeki hastanelere götürüldü. Acil servislerde müdahale edilen yaralılardan muhtar Hasan B. ve babası Piresin B. kurtarılamadı. Baba ve oğlunun cesetleri otopsi için morga konulurken, tedavileri devam eden Ahmet ve annesi Emine B.'nin hayati tehlikelerinin sürdüğü belirtildi. Olay yeri ve hastanelerde güvenlik önlemi alan jandarmalar, gri bir otomobille kaçtıkları belirtilen olayın faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

Yaşamını yitiren Hasan B.'nin, İzmir'de yaşayan kız kardeşini tartakladığı için kardeşlerini bu kente gönderip, eniştesini dövdürdüğü, pusuyu kuranların da eniştesinin yakınları olduğu iddia edildi.

Diyarbakır'da minibüse kanlı pusu: Ölü ve yaralılar var - Resim : 1

DHA