Hamile eşini katleden cani kocaya iyi hal ve tahrik indirimi

Hamile eşini katleden cani kocaya iyi hal ve tahrik indirimi
Güncelleme:

Adana'da 19 yaşındaki hamile eşini katleden cani kocaya 'iyi hal ve haksız tahrik indirimi' uygulandı ve cezası 18 yıl 4 aya indirildi.

Adana'da 5 yıl önce 4.5 aylık hamile eşini öldüren kocaya 2iyi hal ve haksız tahrik indirimi' uygulandı. Olay merkez Seyhan ilçesinin Akkapı Mahallesinde 11 Eylül 2014 günü meydana geldi. İddiaya göre 14 yaşında evlenen, 15 yaşında Mısra isimli bir kız çocuğu sahibi olan Burcu Ç. (19) eşi Mehmet Ç. (27) ile kıskançlık yüzünden sürekli tartışmaya başladı. Bu nedenle Burcu Ç. sık sık baba evine gitmeye başladı. Son olarak 4 aylık hamile olduğunu öğrenen kadın öldürülmeden 2 gün önce baba evinden yeniden kocasının yanına gitti. Ancak çift kıskançlık yüzünden yine tartıştı. Kocası kızını ve eşini yanına alarak Akkapı Mahallesinde bir mısır tarlasına giderek burada eşini sandalyeye oturtup göğsünden 3 el ateşle vurdu.

CANİ KOCAYA ÇİFTE İNDİRİM

Cani koca daha sonra otomobille olay yerinden kaçıp kızını Mustafa M. isimli bir kişiye vererek "Kızım sana emanet" dedi. Bir süre sonra genç kadının ailesi kızına ulaşmaya çalıştı. Ancak ulaşamayınca polisi arayarak "Kızımıza ulaşamıyoruz, damadımız tarafından öldürüleceğinden şüpheleniyoruz" diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen polis, gece yarısı genç kadını mısır tarlasında öldürülmüş halde buldu. Cinayet dedektifleri bir süre sonra katil koca Mehmet Ç.'yi yakaladı. Koca çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklanan koca, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü ileri sürdü. Mahkeme, 12 Mayıs 2015'te sanığı oy çokluğu ile 'hamile eşini öldürmek' suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Katil kocanın cezası 'haksız tahrik ve iyi hal'den dolayı 18 yıl 4 aya düşürüldü.

"KIZIMIN YAŞI KADAR CEZA ALMADIM"

Damadına 'haksız tahrik ve iyi hal indirimi' uygulanmasına tepki gösteren anne Songül T. "Haksız tahrik almak için aldatıldığı yalanını söyledi. Kararı temyiz gittik. Ancak değişen bir şey olmadı. Biz tekrar temyize gönderdik. Hem kızımı hem de doğmamış torunumu öldüren o adamın idam edilmesi ya da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istiyorum. Ancak ölen kızımın yaşı kadar bile ceza almadı katil" dedi.

Kızının evliliğinin yanlış olduğunu anlatan Songül T. "Evlendiği günden beri kızımız şiddet görüyordu. 'Kafana sıkacağım' diye tehdit ediyordu. Bu yüzden kadın sığınma evine gitmiş, çok kez de bizim yanımıza gelmişti. Kıskançlık yüzünden kızımı planlayarak öldürdü. Utanmadan ölmüş kızıma iftira attı. Burcu melek gibi bir insandı. Tek hatası böyle bir insanı sevmekti. Haksız tahrikten yararlanmak için aldatma yalanını söyledi. Haksız tahrik ve iyi hal indirimi de aldı. Kararı temyiz ettik. İki can almış bu insanın 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istiyoruz. Cezaevinden çıkmasın" diye konuştu.

 
 

DHA