Hamile genç kadını 97 kez bıçaklayarak öldürmüştü, cezası belli oldu

Hamile genç kadını 97 kez bıçaklayarak öldürmüştü, cezası belli oldu
Güncelleme:

Balıkesir'de birlikte yaşadığı 19 yaşındaki 3 aylık hamile genç kadını 97 yerinden bıçaklayarak vahşice öldüren zanlının cezası belli oldu.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı 3 aylık hamile H.A.’ü (19), 97 yerinden bıçaklayarak vahşice öldüren K.M.’nin (30) tutuklu yargılandığı dava karara bağlandı.

H.A. cinayetinin sanığı K.M.’nin yargılandığı dava sonuçlandı. K.M., ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı. K.M., 15 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen olayda, birlikte yaşadığı hamile H.A.’ü 26 ölümcül bıçak darbesi ile toplam 97 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürmüştü.

Bugün görülen duruşmada müebbet hapis istemiyle yargılanan K.M., mahkeme başkanı tarafından kendisine verilen söz üzerine, “Ben buraya namusum ve şerefim için geldim.” dedi. H.A.’ün savunmasını yapan avukatı, sanığın pişmanlık göstermediğini söyleyerek, “Sanığa takdir indirimi uygulanmamasını, mağdurdan sanığa gelen haksız bir eylem olmaması dolayısıyla haksız tahrik indiriminin de uygulanmamasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

K.M.’nin avukatı ise haksız tahrik indirimin uygulanmasını talep ederek, “Avrupa’da ya da Amerika’da yaşamıyoruz. Türkiye’de yaşıyoruz. Türk gelenek ve göreneklerine sahibiz. Maktulü sosyal medya üzerinden pazarlayan bir annesi var. Müvekkilimin de tüm bunlara karşı sinirlenip ani bir kararla kalkıp böyle bir işe karıştığı söylenemez. Haksız tahrik indiriminin uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.

Avukatların yaptıkları savunmaların ardından Mahkeme Başkanı, davanın artık karara bağlanacağını belirterek K.M.’ye son kez söz verdi. K.M. son sözünde, “Başkanım niye benim karımı satmışlar. Bir de bu rahmetli kadın kimle uyuşturucu içmiş onu öğrenmek istiyorum. Yani niye satılıyor, niye uyuşturucu içiyor? Bunu öğrenmek istiyorum” diye konuştu.

Sonrasında davayı karara bağlayan Mahkeme Başkanı, “Sanık K.M.’nin maktul H.A.’e yönelik olarak, gebe olduğu bilinen kadına karşı öldürme suçunu işlediği sabit kabul edilmiştir. Türk Ceza Kanunu’nun 82/1 K maddesi uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdik. Herhangi bir takdir indirimi uygulamadık. Tutukluluk halinin devamına karar verdik” ifadelerini kullandı.

İHA