Lastiğe sıkışan yaya 160 metre sürüklendi

Lastiğe sıkışan yaya 160 metre sürüklendi
Güncelleme:

Eskişehir'de yolun karşısına geçerken servis otobüsünün çartığı bir vatandaş arka lastik ve çamurluk arasına sıkışarak 160 metre sürüklenerek feci şekilde hayatını kaybetti.

Kaza, saat 09.00 sıralarında Alanönü Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı’nda meydana geldi. Organize sanayi bölgesinde kurulu bulunan bir beyaz eşya fabrikasına işçi taşıyan Raşit C., kullandığı otobüsle, yolun karşısına geçmek isteyen Ali A.’ya çarptı. Raşit C. kazayı fark etmezken, otobüsün arka lastiği ve çamurluğu arasında sıkışan Ali A., yaklaşık 160 metre sürüklendi. Ali A., otobüs, Kurtuluş Mahallesi Sarper Sokak’ta kasisten geçerken sıkıştığı yerden düştü. Raşit C. ise otobüsü Emek Mahallesi’ndeki Cihannur Sokak’a park ederek evine gitti.

KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİ

Kasis üzerinde Ali A.’nın cesedini görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Ali A.’nın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Mobese ve güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alan polis ekipleri, kazanın yaklaşık 160 metre geride meydana geldiğini, Ali A.nın otobüsün altına sıkıştığı ve durmadan yoluna devam ettiğini tespit etti. Evinde gözaltına alınan Raşit C., ifadesi için emniyete götürüldü. Polislerin kaza yaptığını söylediği Raşit C., kimseye çarpmadığını öne sürdü.

BABASININ ÜZERİNE KAPANIP FERYAT ETTİ

Acı haberi alıp kaza yerine gelen Ali A.’nın ismi öğrenilemeyen oğlu babasının cansız bedeninin üzerine kapanarak gözyaşı döktü, "Babam, babacığım" diye feryat etti.

Bölgede oturan vatandaşlardan Erdoğan Çakmak, “Kıraathanede oturuyorduk. Sesi duyduk, dışarı fırladık. Bedenin otobüsün altından çıktığını gördük. Cesedi fark ettik ve tekerin altından çıktığını gördük. Arkadan gelen pikabın önüne düştü. Olayı gören sadece o. Otobüsün plakasını alıyor. Vuran kişi kaçmış. Servis aracıymış. Bizim bilgimiz bu kadar. Yukarıda ışıkların orda vurup sürükleyerek geliyor. Biz sesi duyduk çıktık, o kadarını gördük” dedi.

Savcılık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından Raşit C.’ın cansız bedeni, otopsi işlemleri için Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.