Restoranda köpek kavgası cinayetle bitti

Güncelleme:

Antalya'da restoranda yemek yiyen 3 kişi, yanlarına gelip kendilerine temas eden köpeğin sahibi Metehan G. ve arkadaşı Mehmet Y. ile tartıştı. Çıkan kavgada tabancayla vurulan Mehmet Y., hayatını kaybetti, Metehan G. ağır yaralandı.

Olay, iki gün önce akşam saatlerinde Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi'ndeki bir restoranda meydana geldi. Emlak ve kiralık araç işiyle uğraşan Mehmet Y. ile restoranda yemek yiyen Metehan G.'nın köpeği, yan masadaki 3 kişilik grubun yanına gitti. Köpek, gruptakilerden birine temas etti. İiddiaaya göre, bu kişi, abdestinin bozulduğunu söyleyince gruptakiler ile Metehan G. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine gruptaki bir kişi tabancasını çekip Mehmet Y. ve Metehan G.'yı vurdu. Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan göğsünden vurulan Y. yaşamını yitirdi, G.’nın da sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

'ÖLDÜRDÜKTEN SONRA DA TEKMELEMİŞ'

Oğlunun cenazesini Antalya Adli Tıp Kurumu'nun morgundan alan Tacettin Y., "Oğlum onlarca insanın gözü önünde köpek yüzünden öldürülmüş. Öldürdükten sonra da tekmelemiş. Arkadaşı ise yaralı. Ben onun saçının teline zarar gelsin istemezdim" diyerek gözyaşı döktü. Y.'nin cenazesi, toprağa verilmek üzere Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine götürüldü.

Polis, olayın ardından kaçan 3 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

DHA