TEM Otoyolu trafiğe kapandı

TEM Otoyolu trafiğe kapandı

TEM Otoyolu Ankara yönünde zincirleme kaza meydana geldi. Kaza sonucu otoyol trafiğe kapandı. Kazaya karışan 2 TIR alev alarak yandı.

TEM Otoyolu’nun İzmit- Sapanca arasındaki Maşukiye mevkiinde tanker ve 2 TIR’ın karıştığı zincirleme kazadan sonra yanan araçlar, trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Kazada ölen yada yaralanan olmazken, her iki yönde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Kaza saat 23.50 sıralarında TEM Otoyolu’nun İzmlit- Sapanca arasındaki Kartepe İlçesi’ne bağlı Maşukiye mevkiinde meydana geldi. İzmit’ten Arkara istimatine giden ve sürücülerinin kimlikleri henüz öğrenilemeyen tanker ile plastik eşya ve beyaz eşya yüklü 2 TIR, belirlenemeyen nedenle çarpıştı. Meydana gelen zincirleme kazadan sonra her iki TIR alev alarak yanmaya başladı. Ölen ya da yaralanan olmayan kazada, diğer araç sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

a-496.jpg

TRAFİK KİLİTLENDİ, KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Trafik akışının durması nedeniyle itfaiye  ekipleri güçlükle olay yerine ulaşırken, yanan iki TIR demir yığını haline dönüştü. TEM Otoyolu’nun Ankara istikametinin tamamen kapanmasına yol açan kaza nedeniyle araç kuyruğu yaklaşık 12 kilometre mesafedeki İzmit’e kadar ulaştı. Trafik ekipleri Ankara istikametine giden araçları TEM’in Uzunçiftlik turnikelerinden D-100 Karayo’na yönlendirmeye başladı. İstanbul istikameti de kaza nedeniyle tek şeritten güvenli olarak sağlanmaya çalışılırken, bu yönde de Sakarya’ya kadar araç kuyruğu meydana geldi. Ankara istikametinden gelen araçlar da Sakarya’dan itibaren D-100 Karayoyolu’na yönlendirildi. Bunun üzerine D-100 Karayolu’nda da trafik yoğunlu yaşanmaya başlandı.

Ekipler, yangının söndürüldüğü kazaya karışan araçların çekilip, trafik akışının normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.