Teröristlerden hain tuzak

Teröristlerden hain tuzak

Teröristler, operasyon düzenleyen güvenlik güçlerine Kuran-ı Kerim'li tuzak kuruyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, terör örgütü  PKK mensuplarının el yapımı patlayıcı yerleştirdikleri bazı evlerin kapısına  Kur'an-ı Kerim asarak güvenlik güçlerine tuzak kurduğu tespit edildi.

Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, kazılan çukurların  kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal  güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk  Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyon devam ediyor.
 
Bugüne kadar 137 teröristin etkisiz hale getirildiği müşterek  operasyon, özellikle Fırat, Dicle, Abdulkadirpaşa ve Zeynel Abidin mahallelerinde  yoğunlaşıyor.
 
Bomba imha uzmanları da teröristlerden temizlenen bölgelerde  tuzaklanmış el yapımı patlayıcıları imha ediyor.
 
Teröristlerden hain tuzak
 
Saldırılarını sürdürdükleri il ve ilçelerde tencere, valiz, kapı  arkası, yatak içi, beşik ve çaydanlıklara patlayıcı yerleştirerek vatandaşın  yaşamını hiçe sayan teröristlerin, Nusaybin'de de patlayıcı tuzakladıkları bazı  evlerin dış kapısına Kur'an-ı Kerim astıkları belirlendi.
 
Dini duyguları istismar etmeye çalışan teröristlerin, bu yöntemle,  "güvenlik güçlerinin rahatça eve girmesini ve tuzakladıkları patlayıcıları  infilak ettirmeyi" planladığı ortaya çıktı.
 
Kapılarına Kur'an-ı Kerim asılan evlerde yapılan kontrollerde, çok  sayıda tuzaklanmış el yapımı patlayıcının yanı sıra silah ve mühimmat ele  geçirildi.
 
Bölgede çalışmalarını sürdüren güvenlik güçlerince evlerin altında da  tüneller bulundu. Sokaklardan geçiş yapılarak birkaç ev arasında bağlantıyı  sağlayan tüneller, kontrollü şekilde imha edildi.
 
Öte yandan, ülkenin dört bir yanından operasyonlara destek vermek için  vatandaşlarca gönderilen mektuplar da asker ve polislere ulaştırıldı.