Adliye önü karıştı ! Avukatlara polis müdahalesi

Adliye önü karıştı ! Avukatlara polis müdahalesi

Konsolosluk önünde eylem yaparken gözaltına alınan Avukat Ebru Timtik'in serbest kalmasının ardından açıklama yapmak isteyen avukatlara polis müdahalesi..

Avusturya Başkonsolosluğu önünde eylem yaparken gözaltına alınan Avukat Ebru Timtik'in mahkemeden serbest bırakılmasının ardından, avukatlar İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapmak için toplandı.

Aralarında Ebru Timtik'in de bulunduğu Avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısı önünde bir açıklama yaptı. Açıklamanın ardından polis, avukatlara dağılması konusunda uyarıda bulundu. Grup, uyarıyı dikkate almayarak merdivenlerde oturdu. Grubun etrafını saran polis, kalkanlarla ve bibergazı ile müdahalede bulundu. Bazı avukatlar ise yaka paça adliye önünden uzaklaştırıldı. Adliye önünden uzaklaştırılan avukatlar, bir süre sonra dağıldı. Öte yandan müdahaleyi görüntüleyen gazeteciler, özel güvenlik ve sivil polisler tarafından engellendi. Avukat Ebru Timtik, Avusturya hükümeti tarafından kimliği ve pasaportuna el konulan kardeşi Evin Timtik'e yönelik uygulamaları protesto etmek için Avusturya Konsolosluğu önünde eylem yaparken dün gözaltına alınmıştı.

ADLİYE ÖNÜNDE AVUKATLARA POLİS MÜDAHALESİ - FOTO GALERİ