AK Parti Ağrı'da yasak tanımadı !

AK Parti Ağrı'da yasak tanımadı !
Güncelleme:

AKP'li aday Savcı Sayan'ın fotoğrafı olduğu erzak kolileri dağıtan AKP’liler, yurttaşların kimlik fotoğraflarını çekip kayıt altına aldı.

AK Partililer Ağrı’da akşam secim çalışmaları kapsamında Cezaevi, Fatih ve Bulut mahallelerinde polis eşliğinde yardım kolileri dağıttı. Siyah transporter araçlarla mahallelerde “yardım” adı altında ve içinde AK Partili aday Savcı Sayan'ın fotoğrafı olduğu erzak kolileri dağıtan AK Partililer, yurttaşların kimlik fotoğraflarını çekip kayıt altına aldı. Mahallelilerin aktardığı bilgiye göre, AK Partililer ellerindeki tabletlerle yardımı alan kişilerin evleri ve kimlik bilgilerini kaydediyor. 

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, duruma tepki gösteren yurttaşlar araçları mahalleden uzaklaştırarak duyarlılık çağrısı yaptı. Mahalle kıraathanelerinde bir araya gelen yurttaşlar, duruma tepki gösterdi.
 
HDP Ağrı Milletvekili Dilan  Dirayet Taşdemir Twitter hesabından yardım kolilerinin fotoğraflarını şu mesajla paylaştı: “Şu saat itibari ile Ağrının tüm mahallelerinde siyah transportlarla koli dağıtılıyor. Seçim yasakları ihlal ediliyor. Akp suç işliyor hukuku uygulamakla mükellef olanlar izliyor. Kaybetmenin telaşı ile propaganda yasağına rağmen mahallelerde koli dağıtımına başladılar. Halkımıza çağrımızdır verilen her şey size helali hoş olsun. Ama öyle bir cevap verin ki nereden geldiğini şaşırsın.”

AK Parti Ağrı'da yasak tanımadı ! - Resim : 1