Belediye'den 5 milyon liralık ''AMPUL PARK''

Belediye'den 5 milyon liralık ''AMPUL PARK''
Güncelleme:

Sivas’ın Şarkışla İlçesi’ne AK Partili belediye, AK Parti'nin amblemi olan ampul biçiminde bir park ve gölet yaptırdı. Göletin maliyetinin 5 milyon TL olduğu öğrenildi.

Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde, AK Parti'nin amblemi olan ampul biçiminde park ve gölet yapıldı. Şarkışla'daki sulama göleti işlevini yitirince, yenileme çalışmaları başlatıldı. AK Parti'li belediye, göletin bulunduğu bölgeyi parka dönüştürmeye karar verdi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre Gölet de yeniden düzenlendi ve AK Parti'nin amblemi olan ‘ampul' biçiminde tasarlandı. Ampul göletin etrafına, aynı AK Parti ambleminde olduğu gibi 7 ışık huzmesi de konuldu.

BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI

“Ampul Park'' projesinin maliyeti ise dudak uçuklattı. Park toplam 5 milyon 49 bin 469 TL'ye yaptırıldı. AK Parti'li başkan Ahmet Turgay Oğuz tarafından başlatılan projenin büyük kısmı tamamlandı. Projedeki AK Parti amblemi belirgin şekilde ortaya çıktı. Ampul Park'ta kaydıraklı oyun grubu, ahşap köprülü oyun grubu, deniz temalı oyun grubu, balık zıp zıp, kelebek zıp zıp, kanguru zıp zıp, ikili ahşap salıncak, spor aletleri ve kameriyeler de olacak.  “Ampul Park” projesi için 2 Mayıs 2018'de ihaleye çıkıldı. 11 Haziran 2018'de Bay-Tem İnşaat Şirketi ile anlaşma imzalandı.

Sözcü