Çakarlı taksi pes dedirtti

Çakarlı taksi pes dedirtti
Güncelleme:

İstanbul'da taksileri denetleyen polis ekipleri, çakar sistemi takılmış bir taksiyi durdurdu. Yaralama suçundan aranması da bulunan taksici gözaltına alındı.

İstanbul polisi, dün Mecidiyeköy’de taksilere yönelik denetime çıktı. Kısa mesafe yolcu almayan, turist seçen ve taksimetre açmayan taksilere cezalar kesildi. Denetimler sırasında yaşanan en ilginç olay ise, Taksim yönünden gelen bir taksinin kontrolü sırasında yaşandı. Takside sadece mavi ışıkları yanan bir çakar sistemi vardı ve açık olarak ilerliyordu.

DİKKATİNİ ÇEKMEMİŞ

Taksinin şoförü Saadettin B. (59), Polis ekiplerine “Ceza yazmayın, 15 gündür bu işi yapıyorum. Aracın önünde çakar olduğunu bilmiyordum. Araç Sahibinden bu şekilde aldım. Işıklandırma dikkatimi çekmedi” diye konuştu. Kimlik bilgileri sorgulanan B.'nin ‘yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından aramasının da bulunduğu belirlendi. Bakan, “Bayrampaşa’da bir tartışma yaşanmıştı. İfade vermeye gitmemiştim” dedi. Ekiplere dil döken Saadettin B., polisler tarafından karakola götürüldü. B.'ye ‘usulsüz ışık donanımı’ suçundan 144 lira para cezası da kesildi. Taksi trafikten men edildi.

Denetimler sırasında taksi bulmakta güçlük çeken vatandaşlar da polise şikâyette bulundu.

Etiketler taksi çakar