Çiğ süt desteği başvurularında değişiklik

Çiğ süt desteği başvurularında değişiklik
Güncelleme:

Herhangi bir sebepten Bakanlık Süt Kayıt Sistemi'ne veri giriş yetkisi iptal edilen üretici/yetiştirici örgütlerine üye olan yetiştiriciler, çiğ süt destekleme başvurularını başka bir örgüt ya da il-ilçe müdürlüklerinden yapabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Çiğ Süt Desteği ve Süt Piyasasının Düzenlenmesi Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle tebliğin çiğ süt desteklemesinin başvuru yeri, şekli ve zamanına ilişkin şart ve kurallara dair hükmüne ek yapıldı.

Buna göre, destekleme döneminde her türlü denetim ve soruşturma nedeniyle Bakanlık Süt Kayıt Sistemi'ne (BSKS) veri giriş yetkisi iptal edilen üretici/yetiştirici örgütlerine üye/ortak yetiştiricilerin, desteklemeye esas başvuru ve diğer tüm iş ve işlemleri, varsa veri giriş yetkisi bulunan başka bir üretici/yetiştirici örgütünce yapılacak.

BAŞKA ÜYELİĞİ YOKSA TÜM İŞLEMLER İL/İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNDE

Üyelerin/ortakların veri giriş yetkisi iptal edilen üretici/yetiştirici örgütünün dışında herhangi bir üyeliği/ortaklığı yoksa esas başvuru ve diğer tüm iş ve işlemleri il/ilçe müdürlüğünce yürütülecek.