Erdoğan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı'nı atadı

Erdoğan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı'nı atadı
Güncelleme:

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na atanan isim belli oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na Ali Arif Özzeybek atandı.

Özzeybek 2018 yılında CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katılmıştı. AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine yedekten seçilen Ali Arif Özzeybek aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olarak görev yapıyor.

 9 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nda sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar ile pozisyon unvanları ve asgari nitelikler de belirlenmişti.

Buna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenecek usul ve esaslara uygun olarak ‘Alevi-Bektaşi Cemevi Önderi' ile ‘Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı' unvanlarında sözleşmeli personel istihdam edilebilecek.

Alevi-Bektaşi Cemevi Önderi’nin Alevi-Bektaşilik yolunda temayüz etmiş olması veya cemevlerinde erkan hizmeti yürütülmesinde bulunmuş olması gerekiyor.

Yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre istihdam edilecek Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı kadrosu için de Alevi-Bektaşilik alanında uzmanlaşmış olması ve alanıyla ilgili araştırma çalışmalarında bulunması şartı aranıyor.

DİĞER ATAMALAR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bolu İl Müdürü bekir Koçyiğit görevden alınırken yerine Cemal Keskin atandı.

 Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Süleyman Önel getirildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü'nda açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliklerine Muharrem Kiraz ve Safa Topuz atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açık bulunan Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığı'na Hatice Dilek Karakuzu getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açık bulunan Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Tamer Erdoğan atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açık bulunan Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Ziya Karatekin getirildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sinan Aksu getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda açık bulunan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Gelen atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda açık bulunan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Cemal Özdemir getirildi.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİMDİR?

Ali Arif Özzeybek, 1964 Ankara doğumludur.

1991 yılında ABD’de İmplant Eğitimi aldı.

1996 yılında Texas üniversitesi Periodontoloji bölüm başkanı olan Prof.Dr.Roland Meffert ile birlikte ICOI Meffert Implant Enstitüsünü kurmuştur.

1995 yılında Dr.Özzeybek Texas Üniversitesi diş hekimliği fakültesi ile Roland Meffert Implant Enstitüsü arasında bilimsel kültürel değişim programı anlaşmasını imzalamıştır.

1998 yılında Flash Tv'de altı ay süresince haftada 1 saat canlı yayında sağlık programı yapmıştır.

1997 yılında Junior Chamber ile Hürriyet gazetesinin iş birliği ile düzenlenen Yılın En Başarılı Gençleri yarışmasında “Bilimsel Önderlik” kategorisinde Türkiye'nin en başarılı genci seçilmiş olup Dünyanın en başarılı gençleri yarışmasında Türkiye'yi temsil etmiştir.

2010 yılında ICOI Avrupa kongresi 2014 yılında Dünya Kongresi başkanlığını yapmıştır. ICOI ‘ın İmplant Dentistry Dergisinde 2009-2014 yılları arasında Editoral Reeview Booard ‘da görev aldı.

2004 yılında akademisyen, siyaset bilimcilerle beraber Gelecek Bilimi Derneği’ni kurmuş ve derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir.

Halen aktif olarak klinikte ekibi ile beraber diş hekimliği tedavileri, implant ve yumuşak doku cerrahisi uygulamaları hizmeti veren Dr Ali Arif Özzeybek, evli ve iki çocuk babasıdır.