Fatura istenince kanser hastasının ameliyatını iptal etmişti! O hastaneye inceleme

Fatura istenince kanser hastasının ameliyatını iptal etmişti! O hastaneye inceleme
Güncelleme:

Fatura istenmesi üzerine kanser hastasının ameliyatını iptal ettiği iddia edilen Kocaeli'deki özel hastaneyle ilgili inceleme başlatıldı.

Bir vatandaşın sosyal medyada paylaştığı videoda, "Özel bir hastanede kanser hastalığı tedavisi gören hastaya yapılacak ameliyat karşılığında ilgili hastane tarafından istenilen bedelin ödenmesi esnasında talep edilen faturanın hastane yetkililerince düzenlenmek istenmemesi üzerine ameliyatın iptal edildiği" iddiaları yer aldı.

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, konuyla ilgili vergi müfettişlerinin de katılımıyla yeterli sayıda yoklama memurundan oluşan Hazine ve Maliye Bakanlığı ekipleri, bugün ilgili sağlık kurumuna giderek kayıt dışılıkla ilgili vergi kanunlarında yer alan hükümler doğrultusunda düzenlenmesi gereken fatura ve benzeri belgeler açısından denetim ve inceleme yaptı.

Söz konusu denetim ve incelemeler sonucunda elde edilen bilgi ve belgelerdeki verilerden hareketle hastanenin daha kapsamlı vergi incelemesine tabi tutulması için Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından vergi müfettişleri görevlendirilecek.