Fotoğrafı Kuran-ı Kerim'in içine saklamış !

Fotoğrafı Kuran-ı Kerim'in içine saklamış !
Güncelleme:

Kocaeli'de "Hozan Baran" adını kullanan şarkıcı Kenan Akdeniz ve 3 kişi, terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla tutuklandı.

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde sahnede ’Hozan Baran’ adını kullanan şarkıcı K.A. ile 3 kişi, terör örgütünün propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Gebze’de düzenlenen operasyonda sahnede ’Hozan Baran’ adını kullanan şarkıcı K.A. ve kardeşi H.A., Darıca’da ise M.İ. ve E.T. gözaltına alındı. K.A.’in evinde yapılan arama sırasında Kuran-ı Kerim içerisine gizlenmiş PKK’lı teröristlere ait dağda çekilmiş fotoğraflar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi. K.A.’in incelenen sosyal medya hesaplarında terör örgütü PKK lehine fotoğraflar paylaşıldığı ileri sürüldü.

Gözaltına alınan 4 şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Sosyal medyadan terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınarak Kocaeli Adliyesi’ne sevk edilen K.A., H.A., M.İ. ve E.T., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.