Gelecek Partili vekilden skandal Gazze paylaşımı

Gelecek Partili vekilden skandal Gazze paylaşımı
Güncelleme:

Gelecek Partili milletvekili Sema Silkin Ün'ün sosyal medyadan yaptığı Gazze paylaşımı büyük tepki çekti.

Hamas'ın 7 Ekim'de fitilini ateşlediği, İsrail'in sivil katliamlarına imza attığı savaşta gerginlik büyürken Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Shani Louk'a atıfta bulunarak kamyonet kasasında kefenlenmiş cansız bedenlerin olduğu bir fotoğrafa yer verdi.

Paylaşımında Ün şunları ifade etti:

“Çok öfkeliyim en çok da İsrail medyasının yalanlarına kanıp bir avuç Filistinliyi yalnız bırakanlara. Gündelik kıyafeti iç çamaşırı türevi olan birinin kamyonet kasasındaki görüntüsü üzerinden dünyayı ayağa kaldıranlar savaş suçu aradığınız bir kamyonet kasası varsa işte burada."

 Gelecek Partili milletvekili Sema Silkin Ün'ün sosyal medyadan yaptığı Gazze paylaşımı büyük tepki çekti.

Gelecek Partili Ün'ün paylaşımına çok sayıda kişi tepki gösterirken gazeteci Fatih Altaylı'dan çok sert bir eleştiri geldi. Altaylı yaptığı açıklamada "Silkinin kendinize gelin hanımefendi. Soyadınıza uygun davranın. Böyle bir edepsizlik ben hayatımda görmedim" dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı şunları ifade etti:

"Bu hanımefendi keşke soyadındaki gibi bir silkinip kendine gelsin. Bu hanımefendiye şunu sormak isterim;

Kurbanlar arası bir arış mı düzenlendi? Netanyahu terörü ve Hamas terörünün kurbanları arasında kıyafetle ilgili bir yarışma mı yapacağız? Kapalı giyinenlerin üzülmesine üzülüp, açık giyinenlerin öldürülmesine üzülmeyecek miyiz?

Silkinin kendinize gelin hanımefendi. Soyadınıza uygun davranın. Böyle bir edepsizlik ben hayatımda görmedim.

Ama aslında Sema Silkin Ün'e kızmıyorum ben. Bunları Meclis'e sokan Cumhuriyet Halk Partisi'ne kızıyorum. Bu kadın bugün TBMM'de ise Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde TBMM'de. Bu zihniyetten sanki memlekette yeterince yokmuş gibi bir de Sema Silkin Ün'ü almış Meclis'e sokmuşuz biz. CHP'lilerin oylarıyla.

Ama Allah'tan zannederim CHP'nin yeni yönetimi bir dahaki dönemde bunlarla işbirliği yapmayacağı için bu kişilerin Meclis'e girmesi ve Meclis'te böyle iğrenç sesler duymamız mümkün olmayacak. Bu nedir ya! Bu kadın milletvekili ya! Ey büyük Allah'ım sen bize sabırlar ihsan eyle. Felaket bir düşünce! Bu düşünce falan değil, bu insanlık suçudur."