''İndirim müjdesi'' geldiği gibi gitti! Fiyatlara yeniden zam yağdı

''İndirim müjdesi'' geldiği gibi gitti! Fiyatlara yeniden zam yağdı
Güncelleme:

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde birçok ürünün indirimli satılacağı vaadi kısa sürdü. Fiyatı düşen ürünlere yeniden zam geldi.

Ağustos ayının başlarında enflasyonla mücadele için Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde (TKK) birçok ürünün indirimli satılacağını ve bunların diğer marketlerin raf fiyatlarına da yansıyacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir kampanya duyurmuştu.

İndirim kampanyasının üzerinden henüz bir ay geçmedi ancak Erdoğan’ın o gün indirimli satılacağını söylediği ürünlerden sıvı yağ, peçete, makarna, un gibi birçok ürüne yeniden zam geldi. 14 Ağustos günü 52 liraya satılan 5 kg un, indirimin başladığı gün 58 liradan 52 liraya düşmüş gibi lanse edilerek satıldı. Aradan geçen  üç haftada aynı ürün bugün 58 lira 90 kuruşa satılıyor. Benzer şekilde 15 Ağustos’ta 54.90 liraya satılan 1 litre zeytinyağı da aradan geçen üç haftada 58.90 liraya satılmaya başlandı.

Cumhuriyet gazetesinden Alican Polat'ın haberine göre bunların yanı sıra indirim olduğu söylenen gün 49.90 liraya satılan 16’lı 2 katlı tuvalet kâğıdı bugün yüzde 23 zamla 57.90 liraya satılıyor. 15 Ağustos’ta 33.50 liraya satılan 1 lt ayçiçeği yağı ise bugün yüzde 11 zamlı ve “Fırsat” etiketi ile 37.30 liraya, 4.5 liraya satılan makarna da yüzde 14 zamla 5.15 liraya satılıyor. 

 

(Kaynak)