İş Kazasında Ayağını Kaybeden Çiftçiye Sigortadan 38 Bin Lira Destek

İş Kazasında Ayağını Kaybeden Çiftçiye Sigortadan 38 Bin Lira Destek

Balıkesir’de ayağını slaj makinesine kaptıran çiftçiye sigortadan 38 bin TL’lik destek geldi.Sındırgı ilçesine bağlı Küçükbükü Mahallesi’nde yaşayan 37 yaşındaki Ahmet Doğan, 2014 yılının Eylül ayında...

Balıkesir’de ayağını slaj makinesine kaptıran çiftçiye sigortadan 38 bin TL’lik destek geldi.

Sındırgı ilçesine bağlı Küçükbükü Mahallesi’nde yaşayan 37 yaşındaki Ahmet Doğan, 2014 yılının Eylül ayında tarlasında çalışırken sol ayağını slaj makinesine kaptırdı. Ayağını kaybeden 2 çocuk babası Doğan, 302 sayılı Tarım Kredi Kooperatiflerine kaza sigortası yaptırdığı için sigortadan 38 bin TL yardım aldı. Hastane masrafları ve protez bedelini de ödeyen sigorta şirketi 38 bin TL’yi çiftçi Ahmet Doğan’a teslim etti.

Sındırgı Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü A. Esin Adagideli, Kooperatif Başkanı Kasım Güngör, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fayık Avcı, kazazede Ahmet Doğan ile bir araya gelerek sigorta ödemesini yaptı. Doğan, “Kooperatif müdürümüze, başkanlarımıza, sigorta yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Acılarımı hafiflettiler. Koopertifte ortak kaza sigortalı olmasaydım daha çok mağdur olacaktım” dedi.