İşte son haftanın ''kısıtlama'' bilançosu: 25 bin 439 kişiye ceza yazıldı!

İşte son haftanın ''kısıtlama'' bilançosu: 25 bin 439 kişiye ceza yazıldı!
Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 1-8 Mart'taki sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden 25 bin 439 kişiye adli/idari işlem uygulandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 1-8 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 25 bin 439 kişiye ceza uygulandı.

İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüs denetimleri hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, "Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Bu dönemde illerimiz vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde risk gruplarına ayrılarak tedbirler bu seviye gruplarına göre belirlenmiştir. Yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında devam etmektedir. Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanmaktadır" denildi.

 1-8 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 25 bin 439 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı açıklanırken, "Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.