Jandarma Komutanlığı'na roketatarlı saldırı !

Jandarma Komutanlığı'na roketatarlı saldırı !

Şırnak'ın İdil ilçesinde Jandarma Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı.

Şırnak'ın İdil İlçe Jandarma Komutanlığı'na bir grup PKK'lı terörist, roketatar ve otomatik silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen ve yaralanan olmadı.

HAİNLER GECE YARISI GELDİLER

İdil'in Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan İlçeJandarma Komutanlığı'na gece saat 03.00 sıralarında bir grup terörist, roketatar ve otomatik silahlarla saldırdı. Atılan roketatar mermilerinden biri nöbetçi kulübesine isabet ederken, birçok noktadan komutanlık binasına otomatik silahlarla ateş açıldı.

ASKER DE ANINDA KARŞILIK VERDİ, ÇATIŞMA ÇIKTI

Jandarma Komutanlığı'ndaki askerlerin de anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışma nedeniyle İlçe Jandarma Komutanlığı binası önüne gelen çok sayıda zırhlı askeri ve polis araçları da teröristlere anında karşılık verdi. Ardından teröristler ara sokaklara kaçtı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı. İlçede operasyonlar sürüyor.

SİLOPİ'DE ASKERİ LOJMANA SALDIRI: 2 ASKER YARALI

Şırnak Valiliği, Silopi ilçesinde dün General Zeki Durmuş Kışlası ve askeri lojmanların güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine yönelik, PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 asker yaralandı.

PKK'lı teröristlerin Silopi 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na yapılan saldırı ile ilgili Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Silopi ilçesinde 28.09.2015 günü saat 12.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durlanık Kışlası ve lojmanlar bölgesinde görevini ifa eden güvenlik güçlerimize saldırı düzenlenmiş, 2 askerimiz yaralanmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Konu ile ilgili güvenlik birimlerimizce gerekli çalışmalar devam etmektedir." denildi.