için kaldı

Kaftancıoğlu ve ilçe belediye başkanlarına kaymakamlıktan para cezası

Kaftancıoğlu ve ilçe belediye başkanlarına kaymakamlıktan para cezası
Güncelleme:

Şişli Kaymakamlığı, CHP İstanbul İl Başkanı ve CHP'li ilçe belediye başkanlarına, 'salgın yasaklarını ihlal' iddiasıyla ceza kesildiğini açıkladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve beraberindeki CHP'li ilçe belediye başkanlarına "Nişantaşı'nda ünlü bir restoranı açtırıp Coronavirus yasaklarını ihlal ettiği" iddiasıyla toplam 15 bin 900 TL ceza kesildi.

İddiaya göre Canan Kaftancıoğlu, dün akşam CHP'li ilçe belediye başkanlarıyla Nişantaşı'nda bulunan restoranda bir araya geldi. 

Kaftancıoğlu gazetecilerin sorularına, "Ofiste belediye başkanlarımızla özel toplantı yaptık" dedi.

İddiaya göre Kaftancıoğlu'nun "ofis" dediği yer restoran çıkınca polis tarafından cezai işlem uygulanması için evraklar Şişli Kaymakamlığı'na gönderildi. Şişli Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"Bazı basın ve yayın organlarında CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirleri kapsamında müşteri kabul edilmemesi gereken bir lokantaya kabul edildiklerine dair haber ve görüntü yer almıştır. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerimizce yapılan çalışmalarda konu olan içeriği itibariyle Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 28.01.2021 tarihinde Nişantaşı'nda bulunan bir restoranda çekildiği tespit edilmiş; yapılan bu tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlallerinde bulunan işyeri ve şahıslara toplam 15 bin 900 TL idari yaptırım uygulanmıştır".