Köpeğe işkence yapan kişi aranıyor

Köpeğe işkence yapan kişi aranıyor

ABD'de 15 aylık bir köpek, ağzı sıkıca bantla sarılmış şekilde bulundu.

ABD ’nin South Carolina eyaletinin North Charleston kentinde ağzı sıkıca bantla sarılmış bir köpek bulundu. 15 aylık Caitlyn adlı köpeğin, en az 48 saat boyunca bu şekilde kaldığı düşünülüyor.

CNN’in haberine göre, bantın sıkı sarılması nedeniyle dili dişlerinin arasına sıkışan köpek, en az 2 gün boyunca yemekyiyemedi ve su içemedi. Veterinerler, bantın çıkarılmasından sonra köpeğin ağız kısmının şişerek normal boyunun iki katına çıktığını belirtirken, Caitlyn’e vücudundaki su kaybının onarılması için serum veriliyor. Köpeğin, ağzındaki ciddi yaralanma nedeniyle şu anda su içmediği ve yemek yemediği belirtildi.

HAYATINI KAYBEDEBİLİR 

Uzmanlar köpeğin ameliyat olması gerekebileceğini söylüyor. Kan dolaşımının ciddi şekilde azalması nedeniyle dilinin bir bölümü alınması gereken Caitlyn, hayatını kaybedebilir.

Köpeğe işkence yapan kişi henüz bulunamasa da yakalandığı takdirde 5 yıl hapis ve 5 bin dolar para cezası alabilir. Charleston Animal Society adlı hayvan hakları kuruluşu, suçluyu bulmaya yardımcı olacak bilgiyi getirene 1000 dolar ödül vereceklerini duyurdu. Kuruluştan Aldwin Roman, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Tüm kariyerim boyunca gördüğüm en şeytanca hayvan istismarı” ifadelerini kullandı.

201505291718_c2.png

BAĞIŞLAR YAPILIYOR

Caitlyn’i, Çarşamba sabahı köpeği kapısında bulan bir kişinin veterinere götürdüğü belirtilirken, dünyanın birçok yerinden tedavi masrafları için bağışlar yapılıyor.