Kuryeler yakalandı ! Piyasa değeri 10 milyon lira...

Kuryeler yakalandı ! Piyasa değeri 10 milyon lira...
Güncelleme:

İstanbul'da uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda 200 kilo Skunk ele geçirildi.

İstanbul'da uyuşturucu kaçakçılarına yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda  200 kilo Skunk ele geçirildi. Yurt dışından Arnavut ve Kosova uyruklu 2 kurye tarafından getirildiği belirlenen uyuşturucunun piyasa değerinin 10 milyon lira olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İnterpol ve Euorpol tarafından gönderilen, Arnavutluk merkezli uluslararası bir uyuşturucu şebekesinin yurda uyuşturucu soktuğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Yapılan izleme çalışmalarında şebekenin 2 kuryesinin ay başında kara yoluyla yurda soktuğu uyuşturucuyu Küçükçekmece'de ev görünümünde bir adreste sakladığı ve buradan müşterilere dağıtmak üzere paketleme yaptığı belirlenince tespit edilen adrese operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda, ev görünümündeki adres ile bir otomobilde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş hibrit esrar olarak adlandırılan 200 kilo Skunk ele geçirildi. Arnavutluk merkezli uluslararası bir uyuşturucu şebekesinin kuryesi olduğu belirlenen  Kosava uyruklu D.R. (27) ve Arnavut uyruklu J.A.(33) isimli 2 kuryenin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 10 milyon lira olduğu öğrenildi. Gözaltına alınıp emniyete götürülen 2 kurye işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.